THE GIANT, YUCCA FAXONIANA IS BACK!!!

Ik wens u veel leesplezier, Roland Smeets
| Yucca faxoniana |
|
|
| We hebben zowel geknipte als ongeknipte planten |
De grootste die we nog hebben zijn 270cm |
|
|
|
| Ongeknipt |
| |
|
Tja..., even uitrusten van al dat werk.... |
|
| Ons verhaal...Yucca faxoniana versus carnerosana |
Yucca carnerosana wordt vaak omschreven als zijnde gelijk aan Yucca Faxoniana, en door sommige bedrijven door onwetendheid verkocht als Yucca faxoniana!
Daar wij de enige importeur-exporteur van Yucca Faxoniana zijn en veel ervaring met deze planten hebben, willen we aan de hand van onderstaande foto's duidelijk laten zien dat er zeker grote verschillen zijn.
We hebben de 2 grootste Y.Carnerosana uitgezocht die we konden vinden en naast 2 Y. Faxoniana gezet, zoals u op onderstaande foto's kunt zien.
De Yucca Faxoniana maakt een stam en bladeren die zeker twee keer zo groot zijn als bij de Y. Canerosana....en als dat nog niet voldoende bewijs is, kijk dan eens naar de close-up foto's eronder van de bladeren.
|
 |
 |
|
| Links yucca faxoniana - Rechts yucca carnerosana beiden met 50cm stam |
Links yucca faxoniana - Rechts yucca carnerosana beiden met 160cm stam |
|
 |
|
| Detail van yucca faxoniana, de witte haren zijn dun en schaars |
Detail van yucca carnerosana, de witte haren zijn veel dikker en duidelijk zichtbaar |
|
| Yucca elata |
|
Dit jaar hebben we weer Yucca Elata geïmporteerd. Erg mooie planten, maar nog niet geworteld!
Onderstaand een paar voorbeeld foto's.
|
| |
|
|
|

|
|
 |
 |
 |
| 1 kop, 80 cm |
2 kop, 130 cm |
2 kop, 200 cm |
3 kop, 130 cm |
6 kop, 120 cm |
7 kop, 130 cm |
|
| Zomaar een paar foto's van onze yucca kwaliteitsplanten! |
|
|
|
 |
 |
Yucca rostrata ongeknipt |
Yucca rigida ongeknipt |
Yucca linearis groen |
Yucca linearis blauw |
Yucca linearis blauw |
|
| Specials: Yucca linearis en rostrata forma cristata |
Nog niet de mooiste, maar erg zeldzaam! In de 25 jaar veldervaring die ons bedrijf heeft, hebben wij nog nooit een "crest" van yucca linearis of yucca rostrata gevonden, gezien of gekweekt. Momenteel hebben wij van beide soorten één exemplaar in onze andere kwekerij waar wij onze zeldzame planten laten herstellen.
Een "crest" is een plant met een afwijking in het groeipunt, waardoor een slingerend groeipunt in de kop ontstaat.
|

|
|
| A meerkoppige Yucca linearis forma cristata |
Yucca rostrata forma cristata |
Yucca rostrata forma cristata |
|
| Agave lechuguilla ssp |
Deze mooie subspecie van agave lecheguilla hebben we gevonden in Texas, deze lijkt meer op een agave dan de originele vorm and groeit samen met Yucca faxoniana, dus de winterhardheid is gelijk aan de originele vorm: -18°C. Erg apart en nu verkrijgbaar!
|
| Dasylirion texanum |
Ook weer voorradig: grote Dasylirion texanums!.
|
| Trachycarpus wagnerianus |
| Oeps... sorry we hebben het weer gedaan...60 mooie gewortelde waggie's tot 150 cm stam, al uitverkocht voordat de nieuwsbrief uitkomt...
Maar nieuwe zijn onderweg, van 50 cm tot 1 m stam, ben er snel bij voordat ze weer weg zijn. laatste voorraad voor dit jaar!
|
| Cactus |
Meer mooie cactus soorten zijn voorradig.
|
|
|
| Dolichothele sphaerica |
Mammillaria parkensonii |
Mammillaria spinosissima ssp un pico |
|
Roland en Sandra Smeets
|